Charyzma – siła przyciągania

Charyzma to coś, co porusza ludzi. Nie bierze się tylko ze sposobu mówienia czy zachowania. Jest siłą, która składa się z kilku cech charakteru i umiejętności, tworzących razem osobowość przyciągającą do siebie innych. Sprawia, że osoba, która z pozoru jest zupełnie przeciętna potrafi pociągnąć za sobą innych, przekonać ich do swojego myślenia czy po prostu sprawić, że będą czuli się przy niej wyjątkowo.

Charyzmatyczna osoba przede wszystkim potrafi sprawić, że inni czują się przy niej w określony sposób. Sprawia, że ludzie zaczynają ją postrzegać jako kogoś wyjątkowego, może nawet lepszego od nich, a to często sprawia, że chcą być przy niej i się do niej upodabniać. Dlatego też osoby z charyzmą są bardzo lubiane, pomimo swoich wad. Co ciekawe, wielu ludzi obdarzonych charyzmatyczną osobowością nie posiada wcale szczególnych zdolności czy umiejętności. Aby skutecznie oddziaływać na ludzi wystarcza „to coś”.

Charyzma to dar, z którym jedni się rodzą, a inni nie, ale nic straconego. Można w sobie wypracować pewne cechy charakteru, które sprawią, że będziemy mieli w sobie więcej uroku i wewnętrznego przyciągania. Co więc jest tajemnicą osób charyzmatycznych? Z czego składa się „to coś” co nas przyciąga?

 Cel – to właśnie on sprawia, że stajesz się bardziej pewny siebie i dajesz innym poczucie, że wiesz, co robisz. Co dzień rano wiesz po co wstajesz z łóżka, masz cel, dążysz do niego, pniesz się w górę – ludzie to widzą i też tego pragną.

Tajemnica – osoba z charyzmą zawsze pozostaje mniejszą  lub większą zagadką. Zawsze jest coś, czego ludzie o niej nie wiedzą i nie potrafią rozgryźć. To sprawia, że są nią jeszcze bardziej zainteresowani, bo ludzką cechą jest być ciekawskim.

Prawość – co kryje się pod tym określeniem?  Szczerość, autentyczność, spójność, rzetelność, uczciwość. Niezmiernie trudno jest być osobą, która zawsze ma pewne zasady i trzyma się ich bez względu na okoliczności. Jeśli ktoś taki jest – imponuje nam.

Elokwencja – prawie każda charyzmatyczna osoba potrafi zjednać innych ludzi słowami. Charyzmatyk umie nie tylko ciekawie opowiadać i mówić interesujące rzeczy, ale przede wszystkim potrafi zrozumieć ludzi i komunikować się z nimi na głębokim poziomie, który sprawia, że czują się zrozumiani.

Prezencja – charyzmatyczna osoba potrafi zaprezentować się w odróżniający ją od reszty sposób. Potrafi przyciągnąć uwagę. Niekoniecznie chodzi o wygląd, a raczej o ogólne wrażenie, jakie robi swoją osobą.

Wrażliwość i empatia –  charyzmatyczna osoba potrafi przyciągnąć do siebie ludzi poprzez to jak się z nimi komunikuje. Nie traktuje ich z góry, nie odcina się od nich, ale sprawia, że czują się z nią związani i w pewnym sensie podobni. Z jednej strony inni lubią Ciebie, ale także Ty szanujesz i lubisz ich. 

 Odwaga – charyzmatyk zawsze jest odważny. Potrafi działać narażając się na cierpienie lub stratę. Ma odwagę robić coś, co jest zakazane i co w głębi serca inni chcieliby zrobić, ale nie mają na to odwagi. Właśnie to odróżnia ich od reszty zwykłych ludzi.

Nie jest łatwo spotkać osobę, która posiada te wszystkie cechy. Nie jest też łatwo stać się taką osobą. Gdyby to było takie proste, charyzma nie byłaby niczym wyjątkowym. Ale jeśli chcesz by ludzie postrzegali Cię właśnie w taki sposób, próbuj! Każdy krok, nawet najmniejszy przybliża Cię do sukcesu. W końcu na pierwszym miejscu wśród cech charyzmatyków stoi „cel”, więc określ go właśnie teraz, uwierz w siebie i do dzieła!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.