Jaki jest nowoczesny mężczyzna?

11.09.2020 roku odbyła się X edycja Kongresu Kobiet Biznesu, w której miałyśmy przyjemność uczestniczyć. Polish Businesswomen Congress to wydarzenie w którym bierze udział mnóstwo wspaniałych, inspirujących kobiet, które osiągnęły sukces w biznesie i nie tylko.

Dziś, dla odmiany, chcemy poświęcić uwagę mężczyznom, dzięki którym osiągnięcie sukcesów, między innymi tych, o których usłyszałyśmy na kongresie jest łatwiejsze, bo nawet najsilniejsza kobieta potrzebuje wsparcia i męskiego ramienia.

Świat się zmienia, współczesne kobiety stawiają czoła wyzwaniom, robią karierę, pną się w górę i osiągają sukcesy, a jacy są współcześni mężczyźni? Jakie cechy nowoczesnego mężczyzny są doceniane i pożądane? Czym jest „to coś” co powinien mieć, by mógł być określany  jako mężczyzna XXI wieku?

bruce-mars-0_X3a7DP2oo-unsplash

Tutaj, jak w większości przypadków – ilu ludzi, tyle opinii. Musimy pamiętać, że nie ma jednego, idealnego wzoru– gdyby każdy był taki sam, przestali by być ciekawi. Nowoczesny mężczyzna nie musi nikogo udawać, jest sobą – i to jest klucz do sukcesu, bycie autentycznym ma największą wartość w oczach innych ludzi.

Możemy jednak pozwolić sobie, na zebranie kilku cech, które są po prostu ogólnie pożądane i doceniane. Co na pytanie o nowoczesnego mężczyznę odpowiadają kobiety?

  • Nowoczesny mężczyzna to ten, który mocno stoi na ziemi, ale ma w sobie szczyptę dżentelmena.
  • Wie jaką wartość ma zdrowie, jest świadomy tego, że sport i zdrowe odżywianie to najlepsza inwestycja w siebie.
  • To mężczyzna z klasą, który wie czego chce od życia, ma pasje, własne zdanie i swój styl.
  • Mężczyzna nowoczesny marzy i spełnia marzenia, ma plany i je realizuje, szanuje innych ludzi i jest uczciwy.
  • Mężczyzna XXI wieku ma otwarty umysł, korzysta z osiągnięć nauki i techniki, ale pamięta, że równowagę można znaleźć jedynie balansując pomiędzy tym, co najlepsze z teraźniejszości i najbardziej cenne z przeszłości.
  • Umie znaleźć równowagę między karierą a rodziną.
candice-picard-vLENm-coX5Y-unsplash

By być interesującym dla współczesnych kobiet nie trzeba być bogatym, młodym i przystojnym. Trzeba być przede wszystkim prawdziwym, wartościowym człowiekiem, mieć do zaoferowania ciekawą rozmowę, prawdziwą miłość, przyjaźń, wsparcie i szacunek a nie przejażdżkę luksusowym samochodem, pieniądze na zabiegi upiększające lub zaproszenie na wystawny bankiet – to może być jedynie dodatkiem.

Czy łatwo być takim mężczyzną?  Nie jest łatwo,  ale z całą pewnością warto. Musimy pamiętać, że nie tylko my, kobiety potrzebujemy mężczyzn którzy prezentują takie wartości- również oni potrzebują kobiet, które doceniają i dają od siebie równie wiele.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.