Moda przemija, styl pozostaje.

Czym jest styl? Czy jest równoznaczny z modą?
Otóż moda to coś, co trwa krótko, czemu podporządkowuje się większość osób, to ubrania i dodatki. Natomiast styl to indywidualne wyrażanie siebie, to coś, co trwa ponad czasem i ponad aktualnie obowiązującymi trendami.

Oczywiście, łatwo jest śledzić trendy i poddać się wpływowi mody. Ale czy warto być takim jak inni? Czy na pewno lepiej wtopić się w tłum i być nie widocznym? A może ciekawiej byłoby stworzyć swój własny, niepowtarzalny wizerunek oparty na naszej głębi?

Odpowiedzią na te pytania jest cytat francuskiej legendy świata mody– „Moda przemija, styl pozostaje”.

Coco Chanel poszukiwała stylu dla siebie i chciała wyzwolić kobiety z ram, jakie zostały im narzucone. Miała świadomość swojego ciała, własnych wad oraz zalet i to jest pierwsza rzecz, której powinnyśmy się od niej uczyć. Otoczenie zasiewa w nas często rozmaite kompleksy i jeśli nic z nimi nie zrobimy, zostaną w nas do końca życia. Wówczas podporządkowanie się panującej modzie jest dla nas wygodne, ponieważ nie rzucamy się w oczy, a cechy których w sobie nie lubimy są tak samo niezauważalne jak my cali.  Poszukiwanie własnego stylu powinnyśmy zacząć od poznania siebie, zaakceptowania wad, pokochania zalet, wtedy będziemy mogły się otworzyć i pokazać nasze prawdziwe ja, skupiając się na podkreśleniu atutów, a nie na ukryciu wad.

I mimo tego, że  słowa Chanel są związane z modą,  śmiało można odnaleźć jego sens w wielu innych dziedzinach życia, na przykład podczas urządzania wnętrz w naszych biurach, domach, salonach – wszędzie gdzie spędzamy czas. Nie zapominajmy jednak o tym, że  „nasze ciało to jedyny dom, w którym będziemy mieszkać całe życie”.  

Nie zawsze trzeba gonić za najnowszymi trendami. Wystarczy po prostu odnaleźć swój styl i stworzyć – dosłownie i w przenośni – wnętrze, w którym będziemy się dobrze czuć.

Nasz styl to coś, co pozwala nie rozpłynąć się w tłumie, wryć się w czyjąś pamięć, a także zakomunikować, kim się jest. To sposób wyrażania siebie, cechy świadczące o naszej osobowości i sposobie bycia.

To my żyjemy w tych wszystkich miejscach i to my jesteśmy swoją wizytówką, prezentujmy więc nasz styl, nie zawsze taki, jaki dyktuje moda.     

Już wkrótce będziecie miały możliwość odnalezienia swojego stylu wspólnie z nami, śledźcie nasze profile na Instagram’ie i Facebook’u, by być na bieżąco!

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.