Pasja

 Kliknij i podziel się tym z innymi! 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on print
Drukuj

Pasja to coś, co daje nam ogromną radość i potrafi pochłonąć całą naszą uwagę. To stan, w którym cały zewnętrzny świat mógłby nie istnieć. To coś, dzięki czemu uśmiechamy się nawet po ciężkim dniu.

Możemy Was zapewnić, że życie w którym zabrakło pasji nie pozwala nam w pełni rozwinąć naszego rzeczywistego potencjału, z którym weszliśmy w ten świat. Nie ma większej nagrody niż skuteczna walka zakończona zdobyciem tego, co jest dla nas najważniejsze. To Ty decydujesz, jak chcesz żyć i jak zamierzać „czuć” swoje życie – niezależnie od tego, co możesz w tej chwili myśleć, to jednak zależy ono całkowicie od ciebie.

Pasja ma to do siebie, że każdy musi ją samodzielnie znaleźć. To coś bardzo osobistego i indywidualnego. Wiemy, że jej poszukiwania nie należą do najprostszych. W tej wędrówce (szczególnie na jej początku) łatwo można się pogubić. 

Przez ostatnie miesiące, czy tego chcieliśmy czy nie, w życiu wszystkich z nas wiele się zmieniło, może częściej staramy się zebrać swoje myśli, może więcej spacerujemy, czytamy, piszemy… przekujmy te wolne chwile na coś, co w przyszłości wypełni nasze życie radością i da poczucie spełnienia.

Niech inspiracją i bodźcem do działania będzie dla Was książka napisana przez wyjątkową kobietę, która emanuje prawdziwą miłością do tego co robi. Zachęcamy do lektury książki autorstwa Katarzyny Wróblewskiej, która opowiada o tym co kocha.  “Rajd Katyński. Twardziele z Polską w sercach” to książka  opisująca motocyklowy Rajd Katyński, którego pomysłodawcą był Wiktor Węgrzyn, dla uczczenia pamięci polskich jeńców zamordowanych w Katyniu. Chciał, by pamięć o pomordowanych przez NKWD ofiarach nie zginęła, by ludzie słysząc ryk motorów, zainteresowali się własną historią i nie zapomnieli o tym co było. Trwający kilkanaście dni rajd zostawił po sobie takie wrażenia i emocje, że nie skończyło się na tym jednym wypadzie; powstało Stowarzyszenie Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, rokrocznie motocykliści jadą do Katynia i innych Miejsc Pamięci, odwiedzają rodaków, nawiązują nowe kontakty i przyjaźnie. Autorka książki jest motocyklistką, uczestniczy w Rajdach Katyńskich od roku 2008. Była komandorem XVII Rajdu, jest wiceprezesem Zarządu SMMRK. Niewątpliwie jest to  książka ciekawa nie tylko dla ludzi ze środowiska motocyklowego, czy patriotów.  Niesie przesłanie o życiu w pokoju, wzbogacaniu się nawzajem i pokazująca, ze człowiek z człowiekiem jak najbardziej może się dogadać. Jest to wyjątkowa pozycja wśród tego typu książek, ponieważ jest napisana z prawdziwą pasją, “sama się czyta” i jest wciągająca bez względu na to czy czytelnik ma coś wspólnego z motoryzacją czy też nie. 

Poznajmy siebie, odnajdźmy pasję, żyjmy pełnią życia! Pasję naprawdę warto mieć, lub przynajmniej warto jej szukać. Przede wszystkim pozwala ona spojrzeć na życie z innej perspektywy, daje wytchnienie od problemów i pozwala się zresetować. Dzięki niej będziesz mieć więcej energii i staniesz się bardziej radosna. Lepiej także poznasz swoje potrzeby – to, co sprawia ci radość i wywołuje uśmiech na twarzy.  Jednak pamiętaj – o pasję (tak jak i o formę!) trzeba dbać. Jeżeli nie będziesz jej pielęgnować i nie znajdziesz na nią czasu, to w końcu o niej zapomnisz. A wraz z nią znikną te wszystkie fantastyczne rzeczy, które wnosiła do twojego życia. Pamiętaj, że dbając o nią, troszczysz się także o siebie. O jakość swojego życia, marzenia i plany. Nie daj sobie wmówić, że życie polega tylko na pracy, płaceniu rachunków i zajmowaniu się rodziną. Twoje potrzeby są równie istotne, co pozostałych domowników. Dlatego nie ustawaj w poszukiwaniach, a gdy już znajdziesz swoją przystań – dbaj o nią. Niech będzie ona dla ciebie sprawdzona przyjaciółką, która pociesza w gorsze dni i daje wytchnienie.

Trzymamy kciuki, byście się odnalazły i stworzyły przepiękną relację na całe życie!

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.