Pielęgnacja biustu

Ładny, zadbany biust wymaga regularnej i świadomej pielęgnacji. Istotne jest przede wszystkim nawilżanie skóry piersi, które zapobiegnie utracie jędrności.

Domowa pielęgnacja zaczyna się na odpowiednim dobraniu biustonosza do naszego kształtu oraz wielkości piersi. Biustonosz to część garderoby, która służy nie tylko do podtrzymania całego biustu, czy nadania odpowiedniego kształtu, ale również dzięki niemu sylwetka nabiera wdzięku i kobiecości. Niestety duża część kobiet wciąż ma problemy z odpowiednim doborem miseczki, ich rozstawu. Idealny biustonosz powinien być dobrze dobrany nie tylko w miseczce ale i w obwodzie – za luźny nie pełni odpowiednio swojej funkcji, za ciasny tamuje przepływ krwi a co za tym idzie zaburza krążenie.

  • Odpowiedni dobór biustonosza –warto skorzystać z porad profesjonalnej brafitterki
  • Opłukiwanie piersi zimną wodą –dobrym pomysłem jest opłukiwanie piersi zimną wodą, co wspomaga krążenie krwi i opóźnia procesy starzenia
  • Ćwiczenia ujędrniające biust –ćwiczenia z taśmą, ćwiczenia na siłowni na klatkę piersiową, damskie pompki i pływanie
  • Kosmetyki do pielęgnacji biustu –bezpieczne i skuteczne substancje czynne wzmocnią funkcje ochronne skóry, zabezpieczą płaszcz hydrolipidowy, tworzą tarczę antyoksydacyjną przed wolnymi rodnikami. 
  • Unikaj używek –przede wszystkim tytoniu, który przyśpiesza procesy starzenia się
  • Odpowiednia pozycja ciała dla zdrowego biustu –należy pilnować pionowej pozycji ciała

 

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.