Dlaczego warto?

 

 

Podobno kto stoi w miejscu, ten się cofa. Zasada ta dość brutalnie sprawdza się na rynku pracy – jeśli teraz nie zadbasz o rozwój i nie nabędziesz nowych umiejętności, wkrótce możesz żałować.

Nawet jeśli ukończysz dwa kierunki studiów z wyróżnieniem i masz za sobą staż w renomowanej firmie, wciąż nie wiesz wszystkiego. Żadna dziedzina nie stoi w miejscu, dlatego w trakcie pracy będziesz musiał wielokrotnie uzupełniać swoją wiedzę. Zastanawiasz się co możesz zyskać dzięki szkoleniom i warsztatom, po co i czy warto brać udział w  tego typu dodatkowych zajęciach? Oto kilka powodów:

  • Wyższe kwalifikacje

Jako wykwalifikowany fachowiec – posiadający konkretne umiejętności – możesz podjąć pracę, która spełnia Twoje oczekiwania. Wysokie kwalifikacje mogą być pomocne również w negocjacjach finansowych z potencjalnym pracodawcą.

  • Rozwój zawodowy

Zapotrzebowanie na przedstawicieli konkretnych profesji może zmieniać się w miarę upływu lat. Jeśli jesteś nastawiony na podnoszenie kwalifikacji, będzie Ci łatwiej nauczyć się nowego zawodu.

  • Im więcej potrafisz, tym lepiej pracujesz

Twoja wydajność może przekładać się na wysokość zarobków – nie tylko dlatego, że dobre wyniki to argument za przyznaniem awansu i podwyżki. Jeśli np. otrzymujesz prowizję od sprzedaży, to umiejętności, które posiadasz, mogą zagwarantować Ci atrakcyjną pensję.

  • Wyższe poczucie własnej wartości

Gdy stajesz się coraz lepszym pracownikiem i realizujesz cele zawodowe, wzrasta Twoja wiara we własne możliwości. Dzięki temu zyskujesz dodatkową motywację do działania.  

  • Nowe spojrzenie

Gdy udasz się na szkolenie  trener lub uczestnicy przedstawią Ci swój punkt widzenia. Zawsze można zrobić coś sprawniej, lepiej i szybciej. Jeśli otrzymasz wskazówki jak to zrobić, zaoszczędzisz czas i pieniądze. Chłonięcie wiedzy od innych jest niezwykle pomocne, warto z tego korzystać.

  • Networking

Na kursach, szkoleniach i konferencjach pojawiają się ludzie z różnych branż. Dzięki temu możesz poznać mnóstwo osób z którymi będziesz mógł nawiązać relacje. Mogą one mieć charakter prywatny lub biznesowy. Nigdy nie wiadomo kogo spotkamy i co z takiej znajomości wyniknie. Być może połączy nas wspólny interes, a może znajdziemy mentora lub przyjaciela z którym będziemy mogli podyskutować o naszych działaniach zawodowych.

  • Odkrycie nowych pomysłów

Na szkoleniach bardzo często dochodzi do burzy mózgów. Dlatego jeśli posiadasz jakiś pomysł, to będzie mógł on ewoluować i nabierać nowych kształtów. Możesz przedstawić swoją ideę na forum grupy i otrzymać wartościową reakcję zwrotną. Wątpliwości z którymi walczyłeś od dłuższego czasu mogą zostać rozwiane w ciągu kilkunastu minut dyskusji. Im więcej spojrzeń na daną kwestię różnych osób usłyszysz tym większą masz szansę na znalezienie interesującego rozwiązania.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.