Test ołówkowy

Czy słyszałaś o teście ołówkowym?

Jeśli nie to zachęcam Cię do zapoznania się z nim. Weź do ręki ołówek i mocno go ściśnij. Następnie ściśnij go najmocniej jak tylko potrafisz.

Wyobraź sobie teraz, że trzymasz go tak przez godzinę, dzień, miesiąc, rok. Jak myślisz co się stanie z Twoją dłonią?

Pomyśl co się dzieje gdy uparcie trzymasz się negatywnego wydarzenia z Twojego życia przez miesiące lub lata? Co się dzieje z Twoim organizmem?

A teraz otwórz dłoń skierowaną do podłogi, co dzieje się z ołówkiem? Opada. Tak samo dzieje się z Twoimi emocjami, trzeba odpuścić.

Przykład ten pokazuje jak proste jest wyrzucenie ze swojego życia negatywnego wydarzenia raz na zawsze. Ołówek wypuszczasz z dłoni, a żeby pozbyć się negatywnego wydarzenia, musisz otworzyć serce i odpuścić.

 

To Ty decydujesz o swoich emocjach. Nikt nie powoduje jakie emocje odczuwasz. Tylko Ty możesz spowodować co odczuwasz, czy odbierzesz to pozytywnie lub negatywnie. Prawie każde nieszczęście jest skutkiem wyrażania negatywnych emocji. Tym, co sprawia, że te emocje są żywe jest nieustające przeżywanie ich. Jeśli będzie ona ciągle silna wkrótce stracisz zdolność do racjonalnego myślenia.

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.