O jodze słów kilka

Podczas zajęć bazujemy na podstawowych asanach czyli pozycjach w jodze włączając pozycje stojące, balansowe, siedzące i leżące, które dają możliwość wzmocnienia i otwarcia ciała. Nauczymy się także podstaw pranayamy – praktyki świadomego oddechu. Jednocześnie koncentrujemy się na nauce świadomego relaksu, zrozumienia potrzeb własnego ciała i połączeniu oddechu z ruchem.

Dla osób nie mających styczności z jogą każdy wyjazd będzie możliwością zapoznania się z tą praktyką – sprawdzisz czy jest to coś dla Ciebie. Joga może przynieść wiele korzyści. Przy regularnej praktyce Twoje ciało wzmocni się i stanie się bardziej elastyczne. W jodze harmonia i symetria podczas wykonywania pozycji są kluczowe. Zaangażowane są wszystkie grupy mięśni co wpływa na zwiększenie wydolności organizmu i korektę wadliwej postawy ciała. Wzmożona praca mięśni poprawia także ukrwienie i dotlenia tkanki, a także zwiększa ilość antyoksydantów co wspomaga regenerację organizmu. 

Praktyka jogi ma też pozytywny wpływ na stan emocjonalny i psychiczny. Dzięki technikom oddechowym stosowanym podczas zajęć ciało uczy się relaksu i odpuszczania napięcia, czego korzyścią jest regeneracja ciała i umysłu. Dzięki powracaniu do oddechu i ćwiczeniu koncentracji uczymy się panować nad umysłem. Podczas wykonywania asan nauczysz się też cierpliwości do siebie i swojego ciała, ponieważ wejście i pogłębianie pozycji wymaga czasu. Regularny, świadomy oddech sprowadza do teraźniejszości, dzięki czemu uczymy się nie rozpamiętywać przeszłości i nie wybiegać myślami w przyszłość. Dlatego też praktyka jogi wycisza, redukuje stres, impulsywne reakcje i złość.

Monika Staszczyk

Monika Staszczyk

trener jogi

Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.